Październik 01 2014 20:15:11

Witamy na stronie Polskiej Szkoły w Cork

Aby w pełni korzystać z serwisu Polskiej Szkoły w Cork musisz się zalogować korzystając z panelu logowania po prawej stronie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj.

Użytkowników poprzedniej wersji strony prosimy o ponowne zarejestrowanie się przy uzyciu nowego hasła

Zapraszamy

main photo

'Kultywujmy język ojczysty, aby nie przepadł gdzieś daleko, a nasze potomstwo nie zapomniało gdzie są jego korzenie...'

ZAPRASZAMY !!!
Drodzy Rodzice!!!

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym. Aby usprawnić pracę szkoły i zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom
Prosimy o: - wjazd do szkoły od ul. Gardiner’s Hill pod górkę i w lewo w szkolną bramę, natomiast wyjazd z bramy w lewo. Nieprzestrzeganie tych zaleceń skutkowało będzie zamknięciem bramy wjazdowej i zakazem wjazdu na teren szkoły . - nieprzebywanie w czasie zajęć na terenie budynku szkolnego ze względów bezpieczeństwa. - przestrzeganie zakazu palenia na terenie wokół szkoły –wychodzimy za bramę wjazdową i zbieramy po sobie śmieci - pakowanie dzieciom na drugie śniadanie zdrowej żywności oraz niegazowanych napojów ( chipsy, popcorn, napoje energetyczne zabronione) - zgłoszenie ewentualnych alergii pokarmowych . - uregulowanie płatności za ubezpieczenie u wychowawcy – kwota 3 euro, oraz komitetu rodzicielskiego w kwocie 40 euro za dziecko ( pieniążki te przeznaczane są na bieżące funkcjonowanie szkoły oraz imprezy okazjonalne dla dzieci, nagrody itp.) u pani woźnej.
Przypominamy, że każdy rodzic ma obowiązek zapoznania się z regulaminem szkoły dostępnym na stronie www. Kontakt z kierownikiem szkoły możliwy jest: - osobiście ( w wyznaczonych godzinach dyżurów), telefonicznie ( poniedziałki i piątki od 10.00 do 17.00) oraz mailowo. W razie nieobecności dziecka w szkole prosimy o kontakt mailowy z nauczycielami w celu otrzymania materiału do nadrobienia oraz pracy domowej. W naszej szkole odbywały się będą zajęcia dodatkowe np. sport, matematyka, harcerstwo, zajęcia wyrównawcze i plastyczne - informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.polskaszkolawcork.pl lub na facebook-u Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork .
Dziękujemy i życzymy udanego wspólnego nowego roku szkolnego 

UWAGA RODZICE !!!
JEŚLI WŚRÓD PAŃSTWA SĄ RODZICE NASZYCH , KTÓRZY CHCIELIBY ZAPISAĆ DZIECKO NA ZAJĘCIA SPORTOWE, PROSIMY, ABY DOKONALI TEGO W NAJBLIŻSZY WEEKEND. GRUPY, KTÓRE NIE OSIĄGNĄ MINIMUM 8 OSÓB BĘDĄ ZLIKWIDOWANE.

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH PRZYJEŻDŻAJĄCYCH DO SZKOŁY SAMOCHODAMI O ROZSĄDNE PARKOWANIE I NIE ZASTAWIANIE PRZEJAZDU INNYM UŻYTKOWNIKOM.
W OSTATNI WEEKEND POZOSTAWIALI PAŃSTWO AUTA NA DŁUGO W MIEJSCACH, KTÓRE UNIEMOŻLIWIAŁY WJAZD I WYJAZD. MYŚLMY PRZEDE WSZYSTKIM O BEZPIECZEŃSTWIE NASZYCH DZIECI !!!
BLISKIE SPOTKANIA Z KULTURĄ
ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH BLISKIMI SPOTKANIAMI Z KULTURĄ.

ZAJĘCIA 6 I 7 WRZEŚNIA
GRUPY ZERÓWKOWE ZAPRASZAMY WG PLANU:

OA- SOBOTA 8.30-10.45
OB- SOBOTA 11.00-13.15
OC- SOBOTA 13.30-15.45


OD- NIEDZIELA 9.00-11.15
OE- NIEDZIELA 13.30-15.45


PROSIMY O PRZYPROWADZENIE DZIECI NA 5 MIN PRZED ROZPOCZĘCIEM ZAJĘĆ DO WEJŚCIA BOCZNEGO ( ZA PODJAZDEM W LEWO PRZED BUDYNKIEM SZKOŁY).

DO ZOBACZENIA :)
PLAN DODATKOWYCH ZAJĘĆ SPORTOWYCH
WAŻNE !!!
Przypominamy, iż na terenie należącym do szkoły (w tym również na parkingu i podjeździe) obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ PALENIA. Osoby nieprzestrzegające zakazu będą proszone o opuszczenie terenu szkoły i parkingu.
Palenie na terenie należącym do szkoły jest czynem karalnym.Za utrudnienia przepraszamy i bardzo prosimy o współpracę.
Kierownik i Grono Pedagogiczne.
WAŻNE !!!
Świadectwa szkolne wydawane przez szkoły społeczne i Szkolne Punkty Konsultacyjne NIE są podstawą do przyjęcia lub odmowy przyjęcia dziecka do szkoły w Polsce.
Uczniowie Polscy przebywający za granicą spełniają obowiązek szkolny i obowiązek nauki w szkołach w krajach pobytu. Zgodnie z § 19 ust. 1 pkt 3 i ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r. Nr 26, poz. 232, z poźn. zm.) każdego ucznia przybywającego lub powracającego z zagranicy przyjmuje się do szkoły w Polsce na podstawie:
1. Świadectwa (zaświadczenia) wydanego przez szkołę za granicą, w której uczeń realizował obowiązek szkolny oraz ew. ostatniego świadectwa wydanego w Polsce,
2. Sumy lat nauki szkolnej ucznia.
Jednocześnie, różnice programowe z zajęć lekcyjnych realizowanych w klasie, do której uczeń przechodzi są uzupełniane na warunkach ustalonych przez nauczycieli prowadzących dane zajęcia.
DOJAZD DO SZKOŁY !!!
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

Z UWAGI NA BEZPIECZEŃSTWO I SPRAWNĄ KOMUNIKACJĘ NA TERENIE SZKOŁY I W BEZPOŚREDNIM JEJ OTOCZENIU PROSIMY O DOSTOSOWANIE SIĘ DO NASTĘPUJĄCYCH WYTYCZNYCH:

1. WJEŻDŻAMY DO SZKOŁY ULICĄ GARDINER'S HILL I SKRĘCAJĄC W LEWO WJEŻDŻAMY W BRAMĘ.
2. WYJEŻDŻAJĄC Z TERENU SZKOŁY PO WYJEŹDZIE Z BRAMY SKRĘCAMY W LEWO.

PONIŻSZA MAPKA ILUSTRUJE TE WYTYCZNE I TYM Z PAŃSTWA, KTÓRZY NIE ZNAJĄ OKOLIC SZKOŁY POKAZUJE MOŻLIWY OBJAZD.
ZASTOSOWANIE SIĘ DO TYCH ZALECEŃ UŁATWI SPRAWNY WJAZD I WYJAZD NAM WSZYSTKIM.
PROSIMY TAKŻE O ROZSĄDNE PARKOWANIE NA TERENIE SZKOŁY.
Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE JEŚLI RODZICE NIE DOSTOSUJĄ SIĘ DO WSKAZANYCH KIERUNKÓW JAZDY, BRAMA WJAZDOWA ZOSTANIE ZAMKNIĘTA I WJAZD NA TEREN SZKOŁY BĘDZIE NIEMOŻLIWY.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPÓŁPRACĘ :)
NASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA !!!
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE !!!

NASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO PRZYJĘCIA WAS W SWOJE PROGI. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, KTÓRZY KOCHAJĄ CZYTAĆ JUŻ OD PAŻDZIERNIKA. GODZINY PRACY BIBLIOTEKI JUŻ WKRÓTCE NA STRONIE.
KONTAKT ZE SZKOŁĄ !!!
DRODZY RODZICE,

W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE ROZPOCZĘLIŚMY JUŻ KOLEJNY ROK SZKOLNY PRZYPOMINAMY W JAKI SPOSÓB MOŻNA KONTAKTOWAĆ SIĘ ZE SZKOŁĄ.

1. JEŚLI CHCECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ CO BYŁO ZADANE, USPRAWIEDLIWIĆ NIEOBECNOŚĆ DZIECKA NA ZAJĘCIACH, ZWOLNIĆ Z CZĘŚCI LEKCJI- PISZCIE MAILA DO NAUCZYCIELA UCZĄCEGO DANEGO PRZEDMIOTU LUB DO WYCHOWAWCY. ADRESY MAILOWE DOSTĘPNE SĄ NA NASZEJ STRONIE.
2. KONTAKT Z KIEROWNIKIEM SZKOŁY-PANIĄ MONIKĄ OKUNIEWSKĄ- W SPRAWACH ORGANIZACYJNYCH I WSZELKICH INNYCH :) MOŻLIWY JEST BEZPOŚREDNIO NA NASZEJ STRONIE W ZAKŁADCE KONTAKT.
MOŻNA TEŻ DO SZKOŁY ZADZWONIĆ. NUMER TELEFONU 0857187327 CZYNNY JEST W PONIEDZIAŁKI I PIĄTKI W GODZINACH OD 10.00 DO 17.00, A W SOBOTY I NIEDZIELE W GODZINACH PRACY SZKOŁY- CZYLI OD 8.30 DO 15.30.
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Znajdź nas na Facebooku

Blog Polskiej Szkoły w Cork
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27/09/2014 10:28
W planie lekcji na sobote dla klas pierwszych jest blad, przy piatej godzinie lekcyjnej poczawszy od 8.10 powinno byc 11.35 - 12.20 a nie 11.35- 11.20. Prosimy poprawic dla tych co w pospiechu sprawdz

24/09/2014 17:19
czy ktos ma na sprzedaz slownik ortograficzny? prosze o kontakt tutaj lub mail klaudia.ali4@gmail
.com. dziekuje

16/09/2014 17:57
Zainteresowanych prosze o niezwloczne zapisywanie dzieci na zajecia sportowe gdyz grupy gdzie chetnych bedzie ponizej 8 osob zostana zlikwidowane.

12/09/2014 14:04
Czy ktos ma do odstapienia ksiazki do matematyki do klasy 3 i 4? Prosze o kontakt kasia_mat@wp.eu

10/09/2014 23:28
Na zajecia sportowe mozna zapisywac dzieci u nauczycielki uczacej-Anny Grimes, w godzinach zajec podanych na stronce.minimalna ilosc uczniow 8 maksymalna 20. grupy zwykle organizuja sie do konca wrzes

10/09/2014 20:04
Witam,nazywam się Hanna Laps i jestem wychowawcą kl. 4a. Proszę kontaktować się ze mną poprzez stronę Szkoły lub bezpośrednio przed lekcjami w sobotę.

10/09/2014 15:16
czy ktos moze wie jak sie nazywa pani ktora uczy polskiego klase 4a,oraz jakis kontakt z ta pania

09/09/2014 14:52
kiedy nalezy zglaszac dzieci do zajec sportowych? dziekuje pozdrawiam

07/09/2014 21:59
Odsprzedam podręczniki do kl.5 i 1 gimn.

07/09/2014 19:03
sprzedam ksiazki nowe kompletne do 2kl pods i do 2 kl gimn

Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 103,661
· Najnowszy użytkownik: Anjapartners together duszpasterstwo Polska Ambasada w Dublinie saba Flash not detected saba
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,743,441 Unikalnych wizyt