Maj 23 2015 10:45:23

Witamy na stronie Polskiej Szkoły w Cork

Aby w pełni korzystać z serwisu Polskiej Szkoły w Cork musisz się zalogować korzystając z panelu logowania po prawej stronie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj.

Użytkowników poprzedniej wersji strony prosimy o ponowne zarejestrowanie się przy uzyciu nowego hasła

Zapraszamy

main photo

'Kultywujmy język ojczysty, aby nie przepadł gdzieś daleko, a nasze potomstwo nie zapomniało gdzie są jego korzenie...'

POKAZ MODY Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY !!!
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WYJĄTKOWYM WYDARZENIU. Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT- DNIA MATKI ( 26 MAJ) I DNIA OJCA (23 CZERWCA) ZAPRASZAMY NA UNIKATOWY POKAZ MODY.
SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE. OSOBY, KTÓRE CHCIAŁYBY POMÓC W ORGANIZACJI PROSZONE SĄ O MAILA NA ADRES kierownik.cork@gmail.com. TERMIN ZGŁASZANIA SIĘ ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY DO 24.05.2015.
POSZUKUJEMY TEŻ OSÓB, KTÓRE CHCIAŁYBY UPIEC COŚ PYSZNEGO, ABYŚMY MOGLI POCZĘSTOWAĆ RODZICÓW KAWĄ I CZYMŚ SŁODKIM :))))

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

GRONO PEDAGOGICZNE

DZIEŃ DZIECKA W CORK
Polecamy wszystkim udział w wyjątkowej imprezie organizowanej przez GRAMY DLA DZIECI.COM
Na dzieci czeka wiele atrakcji: przepyszne torcik - palce lizać z MMM Family Bakery, smaczne soczki Kubuś, wizyta samego Kubusia (możliwe selfie), konkurencje, zabawy, wyścigi, stylizacja dzieci przy wejściu, każde dziecko otrzyma super pamiątkowy dyplom udziału w imprezie...) Zapraszamy - luksusowy hotel Silver Springs Hotel w Cork - 23 maja od 18:00 !!! Więcej na www.pewex.ie oraz www.gramydladzieci.com
Wielkanoc 2015
Szanowni Państwo!

W imieniu całego Grona Pedagogicznego składam Wam wszystkim serdeczne życzenia. Przypominam też, że przerwa świąteczna to tylko 4 i 5 kwietnia 2015 :)

Pozdrawiam
Monika Okuniewska

Nabór na rok szkolny 2015/2016

ZAPISY W SIEDZIBIE SZKOŁY- GARDNINER’S HILL, CORK CITY, ST. PATRICKS B.N.S.


WIĘCEJ INFORMACJI NA:
www.polskaszkolawcork.pl
Facebook
LUB POD NR TEL. 0857187327DOKUMENTY WYMAGANE DO ZAPISU:

1. WYPEŁNIONY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY- DO POBRANIA NA STRONIE
2. JEŚLI DZIECKO NIE POSIADA NR PESEL W RUBRYKĘ NALEŻY WPISAĆ BRAK I DOSTARCZYĆ KOPIĘ STRONY ZE ZDJĘCIEM Z PASZPORTU DZIECKA.
3. KOPIĘ AKTU URODZENIA.
4. ZAŚWIADCZENIE ZE SZKOŁY IRLANDZKIEJ ( MOŻNA DOSTARCZYĆ PO POWROCIE DZIECI DO SZKÓŁ PO PRZERWIE ŚWIĄTECZNEJ).

PODANIA NIEKOMPLETNE NIE BĘDĄ ROZPATRYWANE. PRZY SKŁADANIU DOKUMENTÓW NADANY ZOSTANIE IM NUMER WG. KOLEJNOŚCI WPŁYWU.
MACIE PAŃSTWO PRAWO WYBORU DNIA NAUKI- SOBOTA LUB NIEDZIELA I GODZIN- PORANNYCH LUB POPOŁUDNIOWYCH.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
LEGITYMACJE SZKOLNE
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O WYDANIE LEGITYMACJI LUB LEGITYMACJI JUŻ WYDANYCH DO PODBICIA MINĄŁ. KAŻDEGO ROKU WNIOSKI TE PRZYJMOWANE SĄ DO KOŃCA PAŻDZIERNIKA.

DYREKCJA SZKOŁY
ZAJĘCIA SPORTOWE
DRODZY RODZICE !!!

INFORMUJEMY, ŻE NASTĄPIŁA ZMIANA NA STANOWISKU NAUCZYCIELA PROWADZĄCEGO ZAJĘCIA SPORTOWE. PAN PAWEŁ GIELNIOWSKI JEST MAGISTREM WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I POSIADA WSZYSTKIE WYMAGANE KWALIFIKACJE. MAMY NADZIEJĘ, ŻE JEGO WSPÓŁPRACA Z DZIEĆMI ORAZ PAŃSTWEM BĘDZIE BARDZO OWOCNA.

DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE
Drodzy Rodzice!!!

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym. Aby usprawnić pracę szkoły i zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom
Prosimy o: - wjazd do szkoły od ul. Gardiner’s Hill pod górkę i w lewo w szkolną bramę, natomiast wyjazd z bramy w lewo. Nieprzestrzeganie tych zaleceń skutkowało będzie zamknięciem bramy wjazdowej i zakazem wjazdu na teren szkoły . - nieprzebywanie w czasie zajęć na terenie budynku szkolnego ze względów bezpieczeństwa. - przestrzeganie zakazu palenia na terenie wokół szkoły –wychodzimy za bramę wjazdową i zbieramy po sobie śmieci - pakowanie dzieciom na drugie śniadanie zdrowej żywności oraz niegazowanych napojów ( chipsy, popcorn, napoje energetyczne zabronione) - zgłoszenie ewentualnych alergii pokarmowych . - uregulowanie płatności za ubezpieczenie u wychowawcy – kwota 3 euro, oraz komitetu rodzicielskiego w kwocie 40 euro za dziecko ( pieniążki te przeznaczane są na bieżące funkcjonowanie szkoły oraz imprezy okazjonalne dla dzieci, nagrody itp.) u pani woźnej.
Przypominamy, że każdy rodzic ma obowiązek zapoznania się z regulaminem szkoły dostępnym na stronie www. Kontakt z kierownikiem szkoły możliwy jest: - osobiście ( w wyznaczonych godzinach dyżurów), telefonicznie ( poniedziałki i piątki od 10.00 do 17.00) oraz mailowo. W razie nieobecności dziecka w szkole prosimy o kontakt mailowy z nauczycielami w celu otrzymania materiału do nadrobienia oraz pracy domowej. W naszej szkole odbywały się będą zajęcia dodatkowe np. sport, matematyka, harcerstwo, zajęcia wyrównawcze i plastyczne - informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.polskaszkolawcork.pl lub na facebook-u Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork .
Dziękujemy i życzymy udanego wspólnego nowego roku szkolnego 

WAŻNE !!!
Przypominamy, iż na terenie należącym do szkoły (w tym również na parkingu i podjeździe) obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ PALENIA. Osoby nieprzestrzegające zakazu będą proszone o opuszczenie terenu szkoły i parkingu.
Palenie na terenie należącym do szkoły jest czynem karalnym.Za utrudnienia przepraszamy i bardzo prosimy o współpracę.
Kierownik i Grono Pedagogiczne.
WAŻNE !!!
Świadectwa szkolne wydawane przez szkoły społeczne i Szkolne Punkty Konsultacyjne NIE są podstawą do przyjęcia lub odmowy przyjęcia dziecka do szkoły w Polsce.
Uczniowie Polscy przebywający za granicą spełniają obowiązek szkolny i obowiązek nauki w szkołach w krajach pobytu. Zgodnie z § 19 ust. 1 pkt 3 i ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r. Nr 26, poz. 232, z poźn. zm.) każdego ucznia przybywającego lub powracającego z zagranicy przyjmuje się do szkoły w Polsce na podstawie:
1. Świadectwa (zaświadczenia) wydanego przez szkołę za granicą, w której uczeń realizował obowiązek szkolny oraz ew. ostatniego świadectwa wydanego w Polsce,
2. Sumy lat nauki szkolnej ucznia.
Jednocześnie, różnice programowe z zajęć lekcyjnych realizowanych w klasie, do której uczeń przechodzi są uzupełniane na warunkach ustalonych przez nauczycieli prowadzących dane zajęcia.
DOJAZD DO SZKOŁY !!!
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

Z UWAGI NA BEZPIECZEŃSTWO I SPRAWNĄ KOMUNIKACJĘ NA TERENIE SZKOŁY I W BEZPOŚREDNIM JEJ OTOCZENIU PROSIMY O DOSTOSOWANIE SIĘ DO NASTĘPUJĄCYCH WYTYCZNYCH:

1. WJEŻDŻAMY DO SZKOŁY ULICĄ GARDINER'S HILL I SKRĘCAJĄC W LEWO WJEŻDŻAMY W BRAMĘ.
2. WYJEŻDŻAJĄC Z TERENU SZKOŁY PO WYJEŹDZIE Z BRAMY SKRĘCAMY W LEWO.

PONIŻSZA MAPKA ILUSTRUJE TE WYTYCZNE I TYM Z PAŃSTWA, KTÓRZY NIE ZNAJĄ OKOLIC SZKOŁY POKAZUJE MOŻLIWY OBJAZD.
ZASTOSOWANIE SIĘ DO TYCH ZALECEŃ UŁATWI SPRAWNY WJAZD I WYJAZD NAM WSZYSTKIM.
PROSIMY TAKŻE O ROZSĄDNE PARKOWANIE NA TERENIE SZKOŁY.
Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE JEŚLI RODZICE NIE DOSTOSUJĄ SIĘ DO WSKAZANYCH KIERUNKÓW JAZDY, BRAMA WJAZDOWA ZOSTANIE ZAMKNIĘTA I WJAZD NA TEREN SZKOŁY BĘDZIE NIEMOŻLIWY.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPÓŁPRACĘ :)
KONTAKT ZE SZKOŁĄ !!!
DRODZY RODZICE,

W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE ROZPOCZĘLIŚMY JUŻ KOLEJNY ROK SZKOLNY PRZYPOMINAMY W JAKI SPOSÓB MOŻNA KONTAKTOWAĆ SIĘ ZE SZKOŁĄ.

1. JEŚLI CHCECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ CO BYŁO ZADANE, USPRAWIEDLIWIĆ NIEOBECNOŚĆ DZIECKA NA ZAJĘCIACH, ZWOLNIĆ Z CZĘŚCI LEKCJI- PISZCIE MAILA DO NAUCZYCIELA UCZĄCEGO DANEGO PRZEDMIOTU LUB DO WYCHOWAWCY. ADRESY MAILOWE DOSTĘPNE SĄ NA NASZEJ STRONIE.
2. KONTAKT Z KIEROWNIKIEM SZKOŁY-PANIĄ MONIKĄ OKUNIEWSKĄ- W SPRAWACH ORGANIZACYJNYCH I WSZELKICH INNYCH :) MOŻLIWY JEST BEZPOŚREDNIO NA NASZEJ STRONIE W ZAKŁADCE KONTAKT.
MOŻNA TEŻ DO SZKOŁY ZADZWONIĆ. NUMER TELEFONU 0857187327 CZYNNY JEST W PONIEDZIAŁKI I PIĄTKI W GODZINACH OD 10.00 DO 17.00, A W SOBOTY I NIEDZIELE W GODZINACH PRACY SZKOŁY- CZYLI OD 8.30 DO 16.00.
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Znajdź nas na Facebooku

Blog Polskiej Szkoły w Cork
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

22/05/2015 21:43
witam czy w ten weekend zajęcia odbywają się normalnie w związku z drugą turą wyborów

16/05/2015 22:13
Tak, legitymacje już są , do odbioru u wychowawców Smile Zapraszamy Smile

14/05/2015 15:21
witam, czy sa juz do odbioru legitymacje szkolne?

24/04/2015 16:41
dziekuje - chcialem sie upewnic odnosnie tej dlugiej przerwy w zajeciach szkolnych - pozdrawiam

24/04/2015 13:14
2-3 maja i 9-10 maja to dni wolne od zajęć - tak wynika z kalendarza zajęć zamieszczonego na tej stronie. Życzę mile spędzonego wolnego czasu. Smile

24/04/2015 11:04
witam czy można prosić o potwierdzenie dat: 2&3 i 9 & 10 Maja - czy to dni wolne od szkoly? w kalendarzu pisze - konstytucja 3 MAja i te cztery dni wolne? czy to sie zgadza?

20/04/2015 12:34
Witam,mam ogromną prośbę do rodziców z okolic Blarney którzy zawożą swoje pociechy do szkoły w sobotę na 11.30 lub 12.25 kl.Ib czy jest ktoś kto mógłby zabrać również moje dziecko? odbiorę już sama al

16/04/2015 13:41
2+3 oraz 9+10Maja - te cztery dni sa wolne od zajec w polskiej szkole? dziekuje

11/04/2015 22:52
kiedy sie wreszcie zmieni to beznadziejne logowanie na te strone ? czy nie mozna zrobic czegos przystepnego dla uzytkownikow ?

10/04/2015 21:47
@iwonaladosz : Tak jutro dzieci wracają do szkoły .

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 103,780
· Najnowszy użytkownik: goskamo77partners ksiegarnia renatka together duszpasterstwo Polska Ambasada w Dublinie saba Flash not detected saba
Wygenerowano w sekund: 0.02 2,030,819 Unikalnych wizyt