Lipiec 30 2014 13:05:54

Witamy na stronie Polskiej Szkoły w Cork

Aby w pełni korzystać z serwisu Polskiej Szkoły w Cork musisz się zalogować korzystając z panelu logowania po prawej stronie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj.

Użytkowników poprzedniej wersji strony prosimy o ponowne zarejestrowanie się przy uzyciu nowego hasła

Zapraszamy

main photo

'Kultywujmy język ojczysty, aby nie przepadł gdzieś daleko, a nasze potomstwo nie zapomniało gdzie są jego korzenie...'

PLAN ZAJĘĆ DLA KLAS 1-3 NA ROK SZKOLNY 2014/15
LISTA UCZNIÓW KLAS 1 NA ROK SZKOLNY 2014/2015
LISTA TZW. REZERWOWA OBEJMUJE DZIECI SZEŚCIOLETNIE. CZEKAMY NA DECYZJĘ ORGANU PROWADZĄCEGO W SPRAWIE OTWARCIA DODATKOWEGO ODDZIAŁU. INFORMACJE NA TEN TEMAT POJAWIĄ SIĘ NA STRONIE SZKOŁY W SIERPNIU.

PODRĘCZNIKI DLA KLASY 1 UCZNIOWIE OTRZYMAJĄ WE WRZEŚNIU- BĘDZIE TO DARMOWY ELEMENTARZ Z MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ.


LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ZERÓWEK


PODRĘCZNIKI: Tropiciele-box.+ zeszyt ,, Piszę". Jeśli box nie zawiera Wielkiej Księgi Tropicieli, proszę wówczas dokupić oddzielnie.
Wydawnictwo WSIP.


PRZYPOMINAMY PAŃSTWU, ŻE GRUPY ZERÓWKOWE PRZY NASZEJ SZKOLE ORGANIZOWANE SĄ PRZEZ NASZE STOWARZYSZENIE POLSCORK.
POSZUKUJEMY NAUCZYCIELI !!!
Poszukujemy nauczycieli języka polskiego ,nauczania początkowego oraz historii. Osoby zainteresowane nauczaniem tych przedmiotów w SPK , posiadające wykształcenie wyższe (filologii polska z przygotowaniem pedagogicznym, nauczanie zintegrowane lub edukacja wczesnoszkolna oraz historia ) proszone są o przesyłanie CV wraz z listem motywacyjnym do kierownika szkoły na adres email: kierownik.cork@gmail.com

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.
WAŻNE !!!
Przypominamy, iż na terenie należącym do szkoły (w tym również na parkingu i podjeździe) obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ PALENIA. Osoby nieprzestrzegające zakazu będą proszone o opuszczenie terenu szkoły i parkingu.
Palenie na terenie należącym do szkoły jest czynem karalnym.Za utrudnienia przepraszamy i bardzo prosimy o współpracę.
Kierownik i Grono Pedagogiczne.
WAŻNE !!!
Świadectwa szkolne wydawane przez szkoły społeczne i Szkolne Punkty Konsultacyjne NIE są podstawą do przyjęcia lub odmowy przyjęcia dziecka do szkoły w Polsce.
Uczniowie Polscy przebywający za granicą spełniają obowiązek szkolny i obowiązek nauki w szkołach w krajach pobytu. Zgodnie z § 19 ust. 1 pkt 3 i ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r. Nr 26, poz. 232, z poźn. zm.) każdego ucznia przybywającego lub powracającego z zagranicy przyjmuje się do szkoły w Polsce na podstawie:
1. Świadectwa (zaświadczenia) wydanego przez szkołę za granicą, w której uczeń realizował obowiązek szkolny oraz ew. ostatniego świadectwa wydanego w Polsce,
2. Sumy lat nauki szkolnej ucznia.
Jednocześnie, różnice programowe z zajęć lekcyjnych realizowanych w klasie, do której uczeń przechodzi są uzupełniane na warunkach ustalonych przez nauczycieli prowadzących dane zajęcia.
DOJAZD DO SZKOŁY !!!
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

Z UWAGI NA BEZPIECZEŃSTWO I SPRAWNĄ KOMUNIKACJĘ NA TERENIE SZKOŁY I W BEZPOŚREDNIM JEJ OTOCZENIU PROSIMY O DOSTOSOWANIE SIĘ DO NASTĘPUJĄCYCH WYTYCZNYCH:

1. WJEŻDŻAMY DO SZKOŁY ULICĄ GARDINER'S HILL I SKRĘCAJĄC W LEWO WJEŻDŻAMY W BRAMĘ.
2. WYJEŻDŻAJĄC Z TERENU SZKOŁY PO WYJEŹDZIE Z BRAMY SKRĘCAMY W LEWO.

PONIŻSZA MAPKA ILUSTRUJE TE WYTYCZNE I TYM Z PAŃSTWA, KTÓRZY NIE ZNAJĄ OKOLIC SZKOŁY POKAZUJE MOŻLIWY OBJAZD.
ZASTOSOWANIE SIĘ DO TYCH ZALECEŃ UŁATWI SPRAWNY WJAZD I WYJAZD NAM WSZYSTKIM.
PROSIMY TAKŻE O ROZSĄDNE PARKOWANIE NA TERENIE SZKOŁY.
Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE JEŚLI RODZICE NIE DOSTOSUJĄ SIĘ DO WSKAZANYCH KIERUNKÓW JAZDY, BRAMA WJAZDOWA ZOSTANIE ZAMKNIĘTA I WJAZD NA TEREN SZKOŁY BĘDZIE NIEMOŻLIWY.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPÓŁPRACĘ :)
NASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA !!!
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE !!!

NASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO PRZYJĘCIA WAS W SWOJE PROGI. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, KTÓRZY KOCHAJĄ CZYTAĆ JUŻ POD KONIEC WRZEŚNIA. GODZINY PRACY BIBLIOTEKI JUŻ WKRÓTCE NA STRONIE.
KONTAKT ZE SZKOŁĄ !!!
DRODZY RODZICE,

W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE ROZPOCZĘLIŚMY JUŻ KOLEJNY ROK SZKOLNY PRZYPOMINAMY W JAKI SPOSÓB MOŻNA KONTAKTOWAĆ SIĘ ZE SZKOŁĄ.

1. JEŚLI CHCECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ CO BYŁO ZADANE, USPRAWIEDLIWIĆ NIEOBECNOŚĆ DZIECKA NA ZAJĘCIACH, ZWOLNIĆ Z CZĘŚCI LEKCJI- PISZCIE MAILA DO NAUCZYCIELA UCZĄCEGO DANEGO PRZEDMIOTU LUB DO WYCHOWAWCY. ADRESY MAILOWE DOSTĘPNE SĄ NA NASZEJ STRONIE.
2. KONTAKT Z KIEROWNIKIEM SZKOŁY-PANIĄ MONIKĄ OKUNIEWSKĄ- W SPRAWACH ORGANIZACYJNYCH I WSZELKICH INNYCH :) MOŻLIWY JEST BEZPOŚREDNIO NA NASZEJ STRONIE W ZAKŁADCE KONTAKT.
MOŻNA TEŻ DO SZKOŁY ZADZWONIĆ. NUMER TELEFONU 0857187327 CZYNNY JEST OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH OD 10.00 DO 17.00, A W SOBOTY I NIEDZIELE W GODZINACH PRACY SZKOŁY- CZYLI OD 8.30 DO 16.30.
PODRĘCZNIKI !!!
W ZAKŁADCE PODRĘCZNIKI ZNAJDUJE SIĘ AKTUALNA LISTA PODRĘCZNIKÓW !!!

Zamówienia można składać w księgarni RENATKA z Cavan. telefon: 085 16-27-802
email: ksiegarnia.renatka@polskieksiazki.eu
LUB ZAKUPIĆ W DOWOLNIE WYBRANEJ KSIĘGARNI.
OŚWIADCZENIE
OŚWIADCZENIE
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi naboru do szkoły na rok 2013/14 Polska Szkoła w Cork- Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork informuje, że nie posiada żadnych filii ani oddziałów na terenie Irlandii. Niedawno w Cork i okolicach pojawiły się w polskich sklepach plakaty, których nagłówki dezinformują czytających co do podmiotu reklamującego się. ,, Nasza szkoła działa od 2007 roku pod nazwą oficjalną Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork. Jako pierwsza polska szkoła na terenie hrabstwa Cork przyjęła także nieoficjalną nazwę Polska Szkoła w Cork- Polish School Cork. Plakaty wiszące w sklepach i ogłoszenia na portalach internetowych nie pochodzą od nas”- powiedziała Pani Monika Okuniewska, Kierownik szkoły. Działalność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum finansowana jest z budżetu polskiego ( z puli Ministerstwa Edukacji Narodowej). Środki te pokrywają podstawowe koszty. Wszelkie dodatkowe wydatki finansowane są z opłaty administracyjnej, którą rodzice wnoszą raz w roku w kwocie 40 euro. Inaczej rzecz się ma z klasą tzw. zerową, za którą rodzice płacą 200 euro za cały rok nauki dziecka w tej klasie. Nabór na kolejny rok szkolny rozpoczyna się jak zawsze w pierwszy weekend kwietnia tj. 6 i 7 w godzinach pracy szkoły tj. od 8.00 do 16.30. Szczegółowe informacje znajdują się stronie internetowej www.polskaszkolawcork.pl
Wszelkie informacje udzielane są także pod nr. 0857187327 lub mailowo: kierownik.cork@gmail.com
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Znajdź nas na Facebooku

Blog Polskiej Szkoły w Cork
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25/07/2014 22:44
Mam pytanie czy trzeba składać podanie do gimnazjum czy dzicko automatycznie przechodzi z podstawówki do gimnazjum?

24/07/2014 22:02
WSZYSTKIE PODRECZNIKI DO J.POLSKIEGO SĄ Z GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OSWIATOWEGO. PROSZĘ KUPOWAĆ NAJNOWSZE WYDANIA.

23/07/2014 13:42
Mam do sprzedania podreczniki do klasy 5 + 2 atlasy tel.0867313707

21/07/2014 19:00
Odsprzedam podreczniki do klasy 5 i 4. tel 0858326395

21/07/2014 18:56
Odsprzedm podreczniki do klasy piatej.

19/07/2014 16:57
Witam.mam do sprzedania podręczniki do kl 5 i 6

17/07/2014 17:10
Witam,jakiego autora maja byc ksiazki z j.polskiego do klasy 1 gimnazjum?

14/07/2014 14:32
Czy dzieci w I klasie muszą mieć ten darmowy elementarz czy nie mogą korzystać z podręczników Wesoła Szkoła i przyjaciele? Ten elementarz jest beznadziejny.

06/07/2014 10:45
Witam.Kupię podręczniki do kl.V i I gimn.

06/07/2014 10:20
Witam.Czy ma ktoś do sprzedania podręczniki do klasy V ? Proszę o kontakt.

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 103,555
· Najnowszy użytkownik: MAREK WOLSKIpartners together duszpasterstwo Polska Ambasada w Dublinie saba Flash not detected saba
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,645,278 Unikalnych wizyt