Wrzesień 01 2014 15:35:01

Witamy na stronie Polskiej Szkoły w Cork

Aby w pełni korzystać z serwisu Polskiej Szkoły w Cork musisz się zalogować korzystając z panelu logowania po prawej stronie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj.

Użytkowników poprzedniej wersji strony prosimy o ponowne zarejestrowanie się przy uzyciu nowego hasła

Zapraszamy

main photo

'Kultywujmy język ojczysty, aby nie przepadł gdzieś daleko, a nasze potomstwo nie zapomniało gdzie są jego korzenie...'

PLAN DODATKOWYCH ZAJĘĆ SPORTOWYCH
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE !!!

WAKACJE JUŻ SIĘ KOŃCZĄ, PORA MYŚLEĆ O POWROCIE DO SZKOŁY.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIERWSZE ZAJĘCIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM
6 I 7 WRZEŚNIA WG. PLANU LEKCJI. PROSIMY PAMIĘTAĆ O ZASADACH WJAZDU I WYJAZDU ZE SZKOŁY ORAZ PARKOWANIU NA TERENIE SZKOLNYM.

DO ZOBACZENIA :)))
WAŻNE !!!
Przypominamy, iż na terenie należącym do szkoły (w tym również na parkingu i podjeździe) obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ PALENIA. Osoby nieprzestrzegające zakazu będą proszone o opuszczenie terenu szkoły i parkingu.
Palenie na terenie należącym do szkoły jest czynem karalnym.Za utrudnienia przepraszamy i bardzo prosimy o współpracę.
Kierownik i Grono Pedagogiczne.
WAŻNE !!!
Świadectwa szkolne wydawane przez szkoły społeczne i Szkolne Punkty Konsultacyjne NIE są podstawą do przyjęcia lub odmowy przyjęcia dziecka do szkoły w Polsce.
Uczniowie Polscy przebywający za granicą spełniają obowiązek szkolny i obowiązek nauki w szkołach w krajach pobytu. Zgodnie z § 19 ust. 1 pkt 3 i ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r. Nr 26, poz. 232, z poźn. zm.) każdego ucznia przybywającego lub powracającego z zagranicy przyjmuje się do szkoły w Polsce na podstawie:
1. Świadectwa (zaświadczenia) wydanego przez szkołę za granicą, w której uczeń realizował obowiązek szkolny oraz ew. ostatniego świadectwa wydanego w Polsce,
2. Sumy lat nauki szkolnej ucznia.
Jednocześnie, różnice programowe z zajęć lekcyjnych realizowanych w klasie, do której uczeń przechodzi są uzupełniane na warunkach ustalonych przez nauczycieli prowadzących dane zajęcia.
DOJAZD DO SZKOŁY !!!
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

Z UWAGI NA BEZPIECZEŃSTWO I SPRAWNĄ KOMUNIKACJĘ NA TERENIE SZKOŁY I W BEZPOŚREDNIM JEJ OTOCZENIU PROSIMY O DOSTOSOWANIE SIĘ DO NASTĘPUJĄCYCH WYTYCZNYCH:

1. WJEŻDŻAMY DO SZKOŁY ULICĄ GARDINER'S HILL I SKRĘCAJĄC W LEWO WJEŻDŻAMY W BRAMĘ.
2. WYJEŻDŻAJĄC Z TERENU SZKOŁY PO WYJEŹDZIE Z BRAMY SKRĘCAMY W LEWO.

PONIŻSZA MAPKA ILUSTRUJE TE WYTYCZNE I TYM Z PAŃSTWA, KTÓRZY NIE ZNAJĄ OKOLIC SZKOŁY POKAZUJE MOŻLIWY OBJAZD.
ZASTOSOWANIE SIĘ DO TYCH ZALECEŃ UŁATWI SPRAWNY WJAZD I WYJAZD NAM WSZYSTKIM.
PROSIMY TAKŻE O ROZSĄDNE PARKOWANIE NA TERENIE SZKOŁY.
Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE JEŚLI RODZICE NIE DOSTOSUJĄ SIĘ DO WSKAZANYCH KIERUNKÓW JAZDY, BRAMA WJAZDOWA ZOSTANIE ZAMKNIĘTA I WJAZD NA TEREN SZKOŁY BĘDZIE NIEMOŻLIWY.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPÓŁPRACĘ :)
NASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA !!!
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE !!!

NASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO PRZYJĘCIA WAS W SWOJE PROGI. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, KTÓRZY KOCHAJĄ CZYTAĆ JUŻ POD KONIEC WRZEŚNIA. GODZINY PRACY BIBLIOTEKI JUŻ WKRÓTCE NA STRONIE.
KONTAKT ZE SZKOŁĄ !!!
DRODZY RODZICE,

W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE ROZPOCZĘLIŚMY JUŻ KOLEJNY ROK SZKOLNY PRZYPOMINAMY W JAKI SPOSÓB MOŻNA KONTAKTOWAĆ SIĘ ZE SZKOŁĄ.

1. JEŚLI CHCECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ CO BYŁO ZADANE, USPRAWIEDLIWIĆ NIEOBECNOŚĆ DZIECKA NA ZAJĘCIACH, ZWOLNIĆ Z CZĘŚCI LEKCJI- PISZCIE MAILA DO NAUCZYCIELA UCZĄCEGO DANEGO PRZEDMIOTU LUB DO WYCHOWAWCY. ADRESY MAILOWE DOSTĘPNE SĄ NA NASZEJ STRONIE.
2. KONTAKT Z KIEROWNIKIEM SZKOŁY-PANIĄ MONIKĄ OKUNIEWSKĄ- W SPRAWACH ORGANIZACYJNYCH I WSZELKICH INNYCH :) MOŻLIWY JEST BEZPOŚREDNIO NA NASZEJ STRONIE W ZAKŁADCE KONTAKT.
MOŻNA TEŻ DO SZKOŁY ZADZWONIĆ. NUMER TELEFONU 0857187327 CZYNNY JEST W PONIEDZIAŁKI I PIĄTKI W GODZINACH OD 10.00 DO 17.00, A W SOBOTY I NIEDZIELE W GODZINACH PRACY SZKOŁY- CZYLI OD 8.30 DO 15.30.
PODRĘCZNIKI !!!
W ZAKŁADCE PODRĘCZNIKI ZNAJDUJE SIĘ AKTUALNA LISTA PODRĘCZNIKÓW !!!

Zamówienia można składać w księgarni RENATKA - telefon: 085 16-27-802
email: ksiegarnia.renatka@polskieksiazki.eu
LUB ZAKUPIĆ W DOWOLNIE WYBRANEJ KSIĘGARNI.
OŚWIADCZENIE
OŚWIADCZENIE
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi naboru do szkoły na rok 2013/14 Polska Szkoła w Cork- Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork informuje, że nie posiada żadnych filii ani oddziałów na terenie Irlandii. Niedawno w Cork i okolicach pojawiły się w polskich sklepach plakaty, których nagłówki dezinformują czytających co do podmiotu reklamującego się. ,, Nasza szkoła działa od 2007 roku pod nazwą oficjalną Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork. Jako pierwsza polska szkoła na terenie hrabstwa Cork przyjęła także nieoficjalną nazwę Polska Szkoła w Cork- Polish School Cork. Plakaty wiszące w sklepach i ogłoszenia na portalach internetowych nie pochodzą od nas”- powiedziała Pani Monika Okuniewska, Kierownik szkoły. Działalność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum finansowana jest z budżetu polskiego ( z puli Ministerstwa Edukacji Narodowej). Środki te pokrywają podstawowe koszty. Wszelkie dodatkowe wydatki finansowane są z opłaty administracyjnej, którą rodzice wnoszą raz w roku w kwocie 40 euro. Inaczej rzecz się ma z klasą tzw. zerową, za którą rodzice płacą 200 euro za cały rok nauki dziecka w tej klasie. Nabór na kolejny rok szkolny rozpoczyna się jak zawsze w pierwszy weekend kwietnia tj. 6 i 7 w godzinach pracy szkoły tj. od 8.00 do 16.30. Szczegółowe informacje znajdują się stronie internetowej www.polskaszkolawcork.pl
Wszelkie informacje udzielane są także pod nr. 0857187327 lub mailowo: kierownik.cork@gmail.com
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Znajdź nas na Facebooku

Blog Polskiej Szkoły w Cork
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

31/08/2014 21:12
Prosze zwrocic uwage,ze na planie glownym na stronie lekcja zaczyna sie o 11:35,tak wiec nie konczy sie o 11:20 tylko o 12:20, a wf zaczyna sie o 12:25 i trwa do 13:10 . zapraszam serdecznie Smile i pros

30/08/2014 21:24
Witam, proszę mi wyjaśnić jak klasy 1 w niedzielę mają korzystać z wf jeśli jest on o godzinę później niż klasy kończą? Wątpię aby rodzice odebrali dziecko o godzinie 11.20 czekali 1h a potem czekali

30/08/2014 19:37
Witam, mam do odsprzedania podręczniki kl.4 My i historia oraz Między nami.

29/08/2014 11:09
Witam czy mogłabym dostać aktualny e-mail Pani mgr.Krzysztofa Piłat Która uczy matematyki?Poniewa
ż chciałam wysłać wiadomość w sprawie zdjęć z zakonczenia roku,ale podany e-mail na stronie nie istnie

28/08/2014 16:20
Pytanie do rodziców pierwszych klas z grupy niedzielnej.Czy są chcętni aby była grupa popołudnowa?.dzięk
uję.

28/08/2014 15:24
czy mozna prosic o ponownie zamieszczenie listy z nazwiskami osob przyjetych do zerowek oraz godziny rozpoczecia. dziekuje pozdrawiam

27/08/2014 14:56
jeśli rodzice będą chętni na zmianę na godz. południowe- nie ma sprawy. większość podań jest na godziny poranne. Pozdrawiam

26/08/2014 23:53
Witam! Chciałabym zapytać dlaczego nie ma klasy pierwszej w niedziele po południu.wszystkie
trzy pierwsze są na rano dlaczego????

26/08/2014 19:12
Zamówienia można składać w księgarni RENATKA z Cavan. telefon: 085 16-27-802 email: ksiegarnia.renatka
@polskieksiazki.eu
LUB ZAKUPIĆ W DOWOLNIE WYBRANEJ KSIĘGARNI.

26/08/2014 16:40
ZAMIANA- witam serdecznie i mam pytanie do rodzicow dzieci "ZEROWKOWYCH". mam 1 chlopca, ktory zaczyna zajecia w sobote o 11.00 do 13.15. Chcialabym go przeniesc na sobote w godzinach 8.30-1

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 103,611
· Najnowszy użytkownik: KasiaWilliampartners together duszpasterstwo Polska Ambasada w Dublinie saba Flash not detected saba
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,685,649 Unikalnych wizyt