Lipiec 01 2015 01:58:33

Witamy na stronie Polskiej Szkoły w Cork

Aby w pełni korzystać z serwisu Polskiej Szkoły w Cork musisz się zalogować korzystając z panelu logowania po prawej stronie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj.

Użytkowników poprzedniej wersji strony prosimy o ponowne zarejestrowanie się przy uzyciu nowego hasła

Zapraszamy

main photo

'Kultywujmy język ojczysty, aby nie przepadł gdzieś daleko, a nasze potomstwo nie zapomniało gdzie są jego korzenie...'

Listy uczniów przyjętych do klas pierwszych oraz zerówkowych


WAŻNE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS 2 SOBOTNICH !!!
Z UWAGI NA DUŻĄ LICZBĘ UCZNIÓW W KLASACH TEGOROCZNYCH 1, A OD WRZEŚNIA JUŻ 2 Z GRUP SOBOTNICH, UTWORZONA ZOSTAŁA KLASA 2G. RODZICÓW ZAINTERESOWANYCH GODZINAMI POPOŁUDNIOWYMI PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY

JEŚLI NIE BĘDZIE CHĘTNYCH- WE WRZEŚNIU BĘDZIEMY MUSIELI PODZIEĆ KLASY NAJLICZNIEJSZE.
BARDZO LICZYMY NA WSPÓŁPRACĘ W TEJ SPRAWIE.

DYREKCJA SZKOŁY
KONTAKT PODCZAS WAKACJI !!!
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

PODCZAS WAKACJI można kontaktować się ze szkołą:

1. email: kierownik.cork@gmail.com
2. Formularz kontaktowy na stronie szkoły
3. Wiadomości na Facebooku

DZIĘKUJEMY :)
PODRĘCZNIKI 2015/16 !!!
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

INFORMUJEMY, ŻE PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DLA KLAS: 1, 2 I 4 SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ 1 GIMNAZJUM ZAPEWNIANE BĘDĄ PRZEZ MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ- PROSIMY NIE KUPOWAĆ ŻADNYCH MATERIAŁÓW DO TYCH KLAS.

POZOSTAŁE KLASY :
3, 5 I 6 SP- PODRĘCZNIKI TAKIE JAK W UBIEGŁYM ROKU
2 I 3 GIMN- PODRĘCZNIKI TAKIE JAK W UBIEGŁYM ROKUGRONO PEDAGOGICZNE
LEGITYMACJE SZKOLNE
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O WYDANIE LEGITYMACJI LUB LEGITYMACJI JUŻ WYDANYCH DO PODBICIA - DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA.

DYREKCJA SZKOŁY
Drodzy Rodzice!!!

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym. Aby usprawnić pracę szkoły i zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom
Prosimy o: - wjazd do szkoły od ul. Gardiner’s Hill pod górkę i w lewo w szkolną bramę, natomiast wyjazd z bramy w lewo. Nieprzestrzeganie tych zaleceń skutkowało będzie zamknięciem bramy wjazdowej i zakazem wjazdu na teren szkoły . - nieprzebywanie w czasie zajęć na terenie budynku szkolnego ze względów bezpieczeństwa. - przestrzeganie zakazu palenia na terenie wokół szkoły –wychodzimy za bramę wjazdową i zbieramy po sobie śmieci - pakowanie dzieciom na drugie śniadanie zdrowej żywności oraz niegazowanych napojów ( chipsy, popcorn, napoje energetyczne zabronione) - zgłoszenie ewentualnych alergii pokarmowych . - uregulowanie płatności za ubezpieczenie u wychowawcy – kwota 3 euro, oraz komitetu rodzicielskiego w kwocie 40 euro za dziecko ( pieniążki te przeznaczane są na bieżące funkcjonowanie szkoły oraz imprezy okazjonalne dla dzieci, nagrody itp.) u pani woźnej.
Przypominamy, że każdy rodzic ma obowiązek zapoznania się z regulaminem szkoły dostępnym na stronie www. Kontakt z kierownikiem szkoły możliwy jest: - osobiście ( w wyznaczonych godzinach dyżurów), telefonicznie ( poniedziałki i piątki od 10.00 do 17.00) oraz mailowo. W razie nieobecności dziecka w szkole prosimy o kontakt mailowy z nauczycielami w celu otrzymania materiału do nadrobienia oraz pracy domowej. W naszej szkole odbywały się będą zajęcia dodatkowe np. sport, matematyka, harcerstwo, zajęcia wyrównawcze i plastyczne - informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.polskaszkolawcork.pl lub na facebook-u Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork .
Dziękujemy i życzymy udanego wspólnego nowego roku szkolnego 

WAŻNE !!!
Przypominamy, iż na terenie należącym do szkoły (w tym również na parkingu i podjeździe) obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ PALENIA. Osoby nieprzestrzegające zakazu będą proszone o opuszczenie terenu szkoły i parkingu.
Palenie na terenie należącym do szkoły jest czynem karalnym.Za utrudnienia przepraszamy i bardzo prosimy o współpracę.
Kierownik i Grono Pedagogiczne.
WAŻNE !!!
Świadectwa szkolne wydawane przez szkoły społeczne i Szkolne Punkty Konsultacyjne NIE są podstawą do przyjęcia lub odmowy przyjęcia dziecka do szkoły w Polsce.
Uczniowie Polscy przebywający za granicą spełniają obowiązek szkolny i obowiązek nauki w szkołach w krajach pobytu. Zgodnie z § 19 ust. 1 pkt 3 i ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r. Nr 26, poz. 232, z poźn. zm.) każdego ucznia przybywającego lub powracającego z zagranicy przyjmuje się do szkoły w Polsce na podstawie:
1. Świadectwa (zaświadczenia) wydanego przez szkołę za granicą, w której uczeń realizował obowiązek szkolny oraz ew. ostatniego świadectwa wydanego w Polsce,
2. Sumy lat nauki szkolnej ucznia.
Jednocześnie, różnice programowe z zajęć lekcyjnych realizowanych w klasie, do której uczeń przechodzi są uzupełniane na warunkach ustalonych przez nauczycieli prowadzących dane zajęcia.
DOJAZD DO SZKOŁY !!!
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

Z UWAGI NA BEZPIECZEŃSTWO I SPRAWNĄ KOMUNIKACJĘ NA TERENIE SZKOŁY I W BEZPOŚREDNIM JEJ OTOCZENIU PROSIMY O DOSTOSOWANIE SIĘ DO NASTĘPUJĄCYCH WYTYCZNYCH:

1. WJEŻDŻAMY DO SZKOŁY ULICĄ GARDINER'S HILL I SKRĘCAJĄC W LEWO WJEŻDŻAMY W BRAMĘ.
2. WYJEŻDŻAJĄC Z TERENU SZKOŁY PO WYJEŹDZIE Z BRAMY SKRĘCAMY W LEWO.

PONIŻSZA MAPKA ILUSTRUJE TE WYTYCZNE I TYM Z PAŃSTWA, KTÓRZY NIE ZNAJĄ OKOLIC SZKOŁY POKAZUJE MOŻLIWY OBJAZD.
ZASTOSOWANIE SIĘ DO TYCH ZALECEŃ UŁATWI SPRAWNY WJAZD I WYJAZD NAM WSZYSTKIM.
PROSIMY TAKŻE O ROZSĄDNE PARKOWANIE NA TERENIE SZKOŁY.
Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE JEŚLI RODZICE NIE DOSTOSUJĄ SIĘ DO WSKAZANYCH KIERUNKÓW JAZDY, BRAMA WJAZDOWA ZOSTANIE ZAMKNIĘTA I WJAZD NA TEREN SZKOŁY BĘDZIE NIEMOŻLIWY.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPÓŁPRACĘ :)
KONTAKT ZE SZKOŁĄ !!!
DRODZY RODZICE,

W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE ROZPOCZĘLIŚMY JUŻ KOLEJNY ROK SZKOLNY PRZYPOMINAMY W JAKI SPOSÓB MOŻNA KONTAKTOWAĆ SIĘ ZE SZKOŁĄ.

1. JEŚLI CHCECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ CO BYŁO ZADANE, USPRAWIEDLIWIĆ NIEOBECNOŚĆ DZIECKA NA ZAJĘCIACH, ZWOLNIĆ Z CZĘŚCI LEKCJI- PISZCIE MAILA DO NAUCZYCIELA UCZĄCEGO DANEGO PRZEDMIOTU LUB DO WYCHOWAWCY. ADRESY MAILOWE DOSTĘPNE SĄ NA NASZEJ STRONIE.
2. KONTAKT Z KIEROWNIKIEM SZKOŁY-PANIĄ MONIKĄ OKUNIEWSKĄ- W SPRAWACH ORGANIZACYJNYCH I WSZELKICH INNYCH :) MOŻLIWY JEST BEZPOŚREDNIO NA NASZEJ STRONIE W ZAKŁADCE KONTAKT.
MOŻNA TEŻ DO SZKOŁY ZADZWONIĆ. NUMER TELEFONU 0857187327 CZYNNY JEST W PONIEDZIAŁKI I PIĄTKI W GODZINACH OD 10.00 DO 17.00, A W SOBOTY I NIEDZIELE W GODZINACH PRACY SZKOŁY- CZYLI OD 8.30 DO 16.00.
OŚWIADCZENIE
OŚWIADCZENIE
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi naboru do szkoły na rok 2013/14 Polska Szkoła w Cork- Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork informuje, że nie posiada żadnych filii ani oddziałów na terenie Irlandii. Niedawno w Cork i okolicach pojawiły się w polskich sklepach plakaty, których nagłówki dezinformują czytających co do podmiotu reklamującego się. ,, Nasza szkoła działa od 2007 roku pod nazwą oficjalną Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork. Jako pierwsza polska szkoła na terenie hrabstwa Cork przyjęła także nieoficjalną nazwę Polska Szkoła w Cork- Polish School Cork. Plakaty wiszące w sklepach i ogłoszenia na portalach internetowych nie pochodzą od nas”- powiedziała Pani Monika Okuniewska, Kierownik szkoły. Działalność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum finansowana jest z budżetu polskiego ( z puli Ministerstwa Edukacji Narodowej). Środki te pokrywają podstawowe koszty. Wszelkie dodatkowe wydatki finansowane są z opłaty administracyjnej, którą rodzice wnoszą raz w roku w kwocie 40 euro. Inaczej rzecz się ma z klasą tzw. zerową, za którą rodzice płacą 200 euro za cały rok nauki dziecka w tej klasie. Nabór na kolejny rok szkolny rozpoczyna się jak zawsze w pierwszy weekend kwietnia tj. 6 i 7 w godzinach pracy szkoły tj. od 8.00 do 16.30. Szczegółowe informacje znajdują się stronie internetowej www.polskaszkolawcork.pl
Wszelkie informacje udzielane są także pod nr. 0857187327 lub mailowo: kierownik.cork@gmail.com
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Znajdź nas na Facebooku

Blog Polskiej Szkoły w Cork
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25/06/2015 09:21
Kiedy bedzie kalendarium na rok 2015/2016 oraz wykaz podrecznikow? Dziekuje.

05/06/2015 18:12
LISTA PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK SZKOLNY UMIESZCZONA BĘDZIE POD KONIEC CZERWCA

05/06/2015 10:41
Czy moge tez prosic o spis podrecznikow dla klasy 5 ,z gory dziekuje

05/06/2015 10:40
gdzie ten piknik sie odbedzie mozna wiecej informacji bo na stronie nie moge znalesc(sobota)

29/05/2015 12:41
bluzé do swojego plecaka . Cofnęłam się do szkoły,ale bluzy już nie było .Proszé uczciwego rodzica o oddanie bluzy do pokoju nauczycielskiego . Dziękuję.

28/05/2015 21:49
Witam bardzo proszę o zadanie domowe dla klasy II c.

27/05/2015 13:47
o ktorej godzinie rozpoczyna sie piknik?dziekuje

26/05/2015 19:31
6 czerwca, w ramach zajęć lekcyjnych, ( sobotnich i niedzielnych) zapraszamy wszystkie dzieci razem z rodzicami na piknik szkolny, wiec 7 czerwca dzieci mają wolne

25/05/2015 20:28
Witam czy 7 czerwca odbywają się zajęcia w szkole czy dzieci mają wolne?

22/05/2015 21:43
witam czy w ten weekend zajęcia odbywają się normalnie w związku z drugą turą wyborów

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 103,805
· Najnowszy użytkownik: Biowsk01partners ksiegarnia renatka together duszpasterstwo Polska Ambasada w Dublinie saba Flash not detected saba
Wygenerowano w sekund: 0.04 2,105,484 Unikalnych wizyt