Kwiecień 24 2014 22:35:39

Witamy na stronie Polskiej Szkoły w Cork

Aby w pełni korzystać z serwisu Polskiej Szkoły w Cork musisz się zalogować korzystając z panelu logowania po prawej stronie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj.

Użytkowników poprzedniej wersji strony prosimy o ponowne zarejestrowanie się przy uzyciu nowego hasła

main photo

'Kultywujmy język ojczysty, aby nie przepadł gdzieś daleko, a nasze potomstwo nie zapomniało gdzie są jego korzenie...'

PRZERWA ŚWIĄTECZNA
DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE !!!
PRZYPOMINAMY, ŻE TRWA TERAZ PRZERWA ŚWIĄTECZNA. ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANEGO WYPOCZYNKU I PIĘKNEJ POGODY.
ZAPRASZAMY DO SZKOŁY 10 I 11 MAJA 2014 WG. PLANU.

DO ZOBACZENIA :)
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
DNI OTWARTE
,, POZNAJ SWOJĄ DRUGĄ SZKOŁĘ "
POJEDYNEK ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY !!!
MAMY JUŻ WYNIKI NASZEGO WIELKIEGO POJEDYNKU ORTOGRAFICZNEGO. PRZYPOMINAMY, ŻE ZORGANIZOWANY BYŁ ON W ZWIĄZKU Z OBCHODAMI DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO. W SZRANKI STANĘLI UCZNIOWIE- ZWYCIĘZCY KLASOWYCH POJEDYNKÓW ORAZ RODZICE I PRZEDSTAWICIELE ORGANIZACJI POLONIJNYCH W CORK.

ZWYCIĘZCY UCZNIOWIE:

SOBOTA:

1. MARIA PROCHAL
2. ZUZANNA AUGUSTYN
3. MAJA MAKOWSKA

1. WIKTORIA BIEDROŃ
2. PAULINA IKWANTY
3. SARA FRANKOWSKA

NIEDZIELA:

1. KAMIL STREMKOWSKI
2. JURAND HADRYŚ
3. WIKTORIA KRÓL

1. ALEKSANDRA JANOWICZ
2. ANNA JUDA
3. MAGDALENA GŁODASIK I IZABELA ORELUK

ZWYCIĘZCY DOROŚLI:

1. TATIANA JUDA
2. IZABELA KUT
3. KAROLINA CHŁOPEK I GRZEGORZ JANOWICZ

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I GRATULUJEMY WIEDZY I ODWAGI :)))
ZAPRASZAMY DO KOLEJNEGO POJEDYNKU ZA ROK.
PAMIĘTAMY ...
NABÓR NA NOWY ROK SZKOLNY !!!

SZANOWNI RODZICE !!!

ABY ZAPISAĆ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY NALEŻY:
- POBRAĆ ZE STRONY PLIK Z FORMULARZEM ZGŁOSZENIOWYM, KTÓRY NALEŻY W CAŁOŚCI WYPEŁNIĆ
- SKOPIOWAĆ AKT URODZENIA DZIECKA
- UZYSKAĆ ZE SZKOŁY IRLANDZKIEJ, DO KTÓREJ UCZĘSZCZA DZIECKO STOSOWNE ZAŚWIADCZENIE-LIST POŚWIADCZAJĄCY, ŻE DZIECKO JEST UCZNIEM TEJŻE SZKOŁY

W.W. DOKUMENTY NALEŻY DOSTARCZYĆ DO SZKOŁY W SOBOTĘ LUB NIEDZIELĘ OD 5 KWIETNIA 2014 DO WYCZERPANIA MIEJSC.

DO KLASY 1 - DZIECI Z ROCZNIKA 2007 I Z 1 POŁOWY 2008

WIĘCEJ INF U KIEROWNIKA SZKOŁY POD NR TELEFONU 0857187327.

ZAPRASZAMY !!!
KURS DLA MATURZYSTÓW
DRODZY MATURZYŚCI !!!

RUSZA DRUGA EDYCJA KURSU PRZYGOTOWUJĄCEGO DO MATURY Z J.POLSKIEGO NA IRLANDZKIM LEAVING CERTIFICATE. KURS ORGANIZOWANY JEST WE WSPÓŁPRACY Z AMBASADĄ RP W DUBLINIE, DZIĘKI CZEMU JEST BEZPŁATNY.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZGŁASZANIA SIĘ
EMAIL: kierownik.cork@gmail.com
ZACZYNAMY W NAJBLIŻSZY WEEKEND- SOBOTA GODZ.15.30 DO 17.00

CZEKAMY NA WAS !!!
PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIETEJ

POJEDYNEK ORTOGRAFICZNY JUŻ ZA NAMI !!!
FINAŁOWY POJEDYNEK ORTOGRAFICZNY JUŻ ZA NAMI. RYWALIZACJA BYŁA ZACIĘTA, MINY SKUPIONE, ZAKWASY W DŁONIACH MUROWANE DYKTANDA BYŁY DOŚĆ TRUDNE, ALE UŚMIECH NA TWARZACH UCZESTNIKÓW PO JEGO ZAKOŃCZENIU ŚWIADCZYŁY O TYM, ŻE DOBRZE SIĘ BAWILI. CZEKAMY NIECIERPLIWIE NA WYNIKI.
DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA AKTYWNE UCZESTNICTWO W TYM WYDARZENIU. DZIĘKUJEMY TAKŻE NASZYM GOŚCIOM, REPREZENTANTOM ORGANIZACJI POLONIJNYCH W CORK- PANU PIOTROWI SŁOTWIŃSKIEMU- MYCORK, PANI ROMANIE MANTEL- CENTRUM TOGETER- RAZEM, DRUHOWI PAWŁOWI AUGUSTYNOWI- ZHP W IRLANDII I KS. PIOTROWI GALUSOWI ZA WSPARCIE DUCHOWE
BAL KARNAWAŁOWY JUŻ ZA NAMI :)
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) – coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Od 1950 r. zanikło 250 języków[2]. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

NA ZDJĘCIU NASZA GAZETKA Z TEJ OKAZJI

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Znajdź nas na Facebooku

Blog Polskiej Szkoły w Cork
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

26/03/2014 21:33
Czy ktoś z rodziców klasy 2d może mi napisac na jakich str dzieci skończyly zadaniai czy w ten weekend omawiaja lekturę .Dziękuję za wszelkie info

13/03/2014 20:36
dziękuje Smile

13/03/2014 18:59
W ten weekend zajęcia odbywają się normalnie Smile

12/03/2014 21:51
Czy ktoś wie czy w tą sobotę i niedzielę odbywają się zajęcia?

10/03/2014 01:32
Tez jestem ich ciekawa Smile

09/03/2014 12:54
czy są już wyniki z pojedynku ortograficznego

23/02/2014 20:31
agnieszka1..z tego co mówiła mi Pani Woźna legitymacje wyrabiamy i podbijamy w Warszawie. U Pani woźnej otrzyma Pani wniosek bądź przekaże Pani legitymacje do podbicia (w Warszawie oczywiście).

21/02/2014 23:18
Witam. Czy zajecia dla klas 1 odbywaja sie jutro wedlug normalnego planu.

20/02/2014 23:14
klasy 0-4 maja bal karnawalowy od godz 13 do 15:30 o plan dla klas starszych prosze pisac bezposrednio do wychowawcy klasy

20/02/2014 22:49
Witam.mam pytanie czy w tym tyg tj 22 lutego będą odbywały się zajęcia szkolne?jeszcze pytanie odnosnie legitymacji szkolnej gdziemożna wyrobić takąlegitymację?

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 57,640
· Najnowszy użytkownik: ljdedseyrohtf