January 22 2017 04:33:52

Witamy na stronie Polskiej Szkoły w Cork

Aby w pełni korzystać z serwisu Polskiej Szkoły w Cork musisz się zalogować korzystając z panelu logowania po prawej stronie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj.

Użytkowników poprzedniej wersji strony prosimy o ponowne zarejestrowanie się przy uzyciu nowego hasła

main photo

'Kultywujmy język ojczysty, aby nie przepadł gdzieś daleko, a nasze potomstwo nie zapomniało gdzie są jego korzenie...'

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE !!!
KONIEC PRZERWY ŚWIĄTECZN0 - NOWOROCZNEJ.
ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA 7 I 8 STYCZNIA .

INFORMUJEMY, ŻE 15 STYCZNIA O GODZ. 14.00 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE RADY RODZICÓW, NA KTÓRE SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

DO ZOBACZENIA :)
WESOŁYCH ŚWIĄT
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY I KONCERT KOLĘD
DRODZY UCZNIOWIE,

JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND NA SALI GIMNASTYCZNEJ STANIE NASZA TRADYCYJNA JUŻ BUDKA KIERMASZOWA. ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO PRZYNIESIENIA DEKORACJI LUB WYPIEKÓW PRZYGOTOWANYCH WŁASNORĘCZNIE.
UCZNIOWIE ODWIEDZIĆ KIERMASZ BĘDĄ MOGLI PODCZAS PRZERW, A RODZICE PRZY OKAZJI PRZYPROWADZENIA LUB ODBIERANIA DZIECKA ZE SZKOŁY.

KONCERT KOLĘD W TYM ROKU SKIEROWANY BĘDZIE TYLKO DO UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY. NIE UZYSKALIŚMY ZGODY NA KORZYSTANIE Z PARKINGU PRZY SZKOLE OBOK I Z UWAGI NA PROBLEMY PARKINGOWE I DOJAZDOWE PODJĘLIŚMY TAKĄ WŁAŚNIE DECYZJĘ.

JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAM WSZYSTKIM RODZICOM O ZAKAZIE PRZEBYWANIA W BUDYNKU SZKOŁY PODCZAS LEKCJI. DRZWI GŁÓWNE OTWIERANE SĄ NA 5 MIN PRZED DZWONKIEM.

MIKOŁAJKI 2016
W OSTATNI WEEKEND DZIAŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE BARDZO DUŻO. RANO NA SALI GIMNASTYCZNEJ POWITAŁA NAS PIĘKNA CHOINKA. ZAKUPIONA ZOSTAŁA ONA Z FUNDUSZY RADY RODZICÓW. ODWIEDZIŁ NAS TEŻ ŚW. MIKOŁAJ I KAŻDEMU UCZNIOWI WRĘCZYŁ SŁODKI UPOMINEK. WYJĄTKOWYMI GOŚĆMI BYLI ZMOTORYZOWANI MIKOŁAJE, KTÓRZY JUŻ TRADYCYJNIE ODWIEDZAJĄ NAS CO ROK. BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W ZORGANIZOWANIE DLA NAS TYCH WSZYSTKICH ATRAKCJI.
NARODOWE CZYTANIE 2016
Quo vadis” Henryka Sienkiewicza lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku.
Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.
– To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania.

My także przyłączyliśmy się do narodowego czytania. Na zdjęciach klasa 1 i 3 gimnazjum czyta Quo Vadis.

APEL PODRĘCZNIKOWY !!!
DRODZY UCZNIOWIE KLAS PIĄTYCH, SZÓSTYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ DRUGIEJ I TRZECIEJ GIMNAZJUM,

jeśli posiadacie jeszcze podręczniki do przyrody do kl.4, 5 lub 1, 2 gimn przynieście je do szkoły. Chętnie je od was przyjmiemy w darze lub odkupimy. Zgłaszajcie się z nimi do swoich wychowawców.

Dziękujemy :)
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016-17
DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE,

JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND- 3 I 4 WRZEŚNIA ROZPOCZYNAMY ZAJĘCIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM.
WSZYSTKICH UCZNIÓW ZAPRASZAMY ZGODNIE Z PLANEM LEKCJI ODPOWIEDNIO W SOBOTĘ LUB NIEDZIELĘ.

RODZICÓW TRADYCYJNIE PROSZĘ O WJEŻDŻANIE DO SZKOŁY UL. GARDINERS HILL I WJAZD W BRAMĘ SZKOŁY W LEWO, A WYJAZD ZE SZKOŁY TAKŻE W LEWO .
POSTARAMY SIĘ UDOSTĘPNIĆ PAŃSTWU DUŻY PARKING PRZY SZKOLE OBOK.

ŻYCZYMY POGODNYCH OSTATNICH DNI WAKACJI I DO ZOBACZENIA :)
Egzaminy maturalne leaving cert
21 czerwca 2016 po raz kolejny w Irlandii w ramach egzaminów maturalnych, tzw. leaving cert. młodzież mogła przystąpić do egzaminu z języka polskiego jako obcego. Dla maturzystów polskiego pochodzenia ten egzamin jest okazją do zdobycia dodatkowych punktów. W polskiej szkole w Cork cały rok odbywały się warsztaty przygotowujące do tego egzaminu. Uczestniczyło w nich kilkanaście osób. Zajęcia prowadziła pani Edyta Bakuła. W drugim semestrze warsztaty w całości były finansowane przez Ambasadę RP w Dublinie.
Wyniki egzaminów będą znane dopiero w sierpniu, ale mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy warsztatów oraz absolwenci naszej szkoły dostaną się na wymarzone studia.

Plan zajęć 2016 - 2017
W zakładce Plan zajęć znajduje się plan zajęć na rok 2016/2017
ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO W CORK
WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY ZAPRASZAMY DO ZAPISYWANIA SIĘ DO DRUŻYN: ZUCHOWEJ I HARCERSKIEJ ORAZ DO WĘDROWNIKÓW.

LEGITYMACJE SZKOLNE
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O WYDANIE LEGITYMACJI LUB LEGITYMACJI JUŻ WYDANYCH DO PODBICIA - DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA.

DYREKCJA SZKOŁY

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Znajdź nas na Facebooku

Blog Polskiej Szkoły w Cork
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/01/2017 18:41
Cz 7 już do szkoly???

05/01/2017 17:01
Witam Mam pytanie czy już 7 stycznia zaczyna się szkola

14/12/2016 02:32
W DNIACH 17 I 18 GRUDNIA ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W NORMALNYCH GODZINACH, CZYLI WEDŁUG PLANU LEKCJI.

08/12/2016 12:55
witam, o ktorej godzinie jest koncert koled? czy 17-go po koncercie koled dzieci maja normalnie zajecia czy ida do domu?

30/11/2016 13:53
Czy odbedzie sie w Szkole kiermasz ksiazek jeszcze przed swietami?

21/10/2016 21:18
Zajęcia odbywają się według planu, jeśli dzieci mają pasowanie na swojej pierwszej lekcji- udają się po nim na zajęcia, a jeśli pasowanie jest na ostatniej -mają pierwsze trzy lekcje zgodnie z planem.

21/10/2016 09:59
Wznawiam pytanie może ktoś wie czy po slubowaniu zajęcia odbywają się normalnie?

20/10/2016 17:35
Czy po ślubowaniu pierwszakow lekcje odbywają się normalnie?

14/10/2016 09:05
Wszyskiego najlepszego dla calego grona pedagog z okazji Dnia Nauczyciela.

12/10/2016 13:16
Pasowanie pierwszoklasistów odbędzie się 22 i 23 października (grupy sobotnie 22, grupy niedzielne 23). Każda klasa ma indywidualną godzinę pasowania, więc proszę kontaktować się z wychowawcami w tej

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0