Marzec 01 2015 20:16:39

Witamy na stronie Polskiej Szkoły w Cork

Aby w pełni korzystać z serwisu Polskiej Szkoły w Cork musisz się zalogować korzystając z panelu logowania po prawej stronie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj.

Użytkowników poprzedniej wersji strony prosimy o ponowne zarejestrowanie się przy uzyciu nowego hasła

Zapraszamy

main photo

'Kultywujmy język ojczysty, aby nie przepadł gdzieś daleko, a nasze potomstwo nie zapomniało gdzie są jego korzenie...'

BYŁ SOBIE BAL...
HEJ DZIECI, JEŚLI CHCECIE ZOBACZYĆ SMERFÓW LAS, DO POLSKIEJ SZKOŁY ZAPRASZAM WAS :)
WESOŁA SMERFETKA WITAŁA WSZYSTKICH SŁOWAMI ZNANEJ NAM WSZYSTKIM PIOSENKI. JUŻ OD PROGU WITAŁY NAS PIĘKNE DEKORACJE SMERFOWEJ WIOSKI. BAL BYŁ UDANY !!!
TANECZNE SZALEŃSTWA, LICZNE KONKURSY, PRZEPIĘKNE STROJE I SUPER MUZYKA, ZA KTÓRĄ DZIĘKUJEMY GRZEGORZOWI IKWANTEMU. KAŻDY PRZEBIERANIEC OTRZYMAŁ BALONIK, SŁODKOŚCI I NAPOJE UFUNDOWANE PRZEZ RADĘ RODZICÓW I SKLEP POLSKI MRÓZ. DZIĘKUJEMY TAKŻE GRACJANIE- NASZEJ DAWNEJ UCZENNICY ZA PROFESJONALNE MALUNKI NA TWARZACH :)
BAWILIŚMY SIĘ ŚWIETNIE, CZAS SZYBKO MINĄŁ I JUŻ CZEKAMY NA KOLEJNY BAL ZA ROK.
ZAPRASZAMY RODZICÓW !!!

W ZWIĄZKU Z OBCHODAMI DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH RODZICÓW DO WSPÓLNEJ ZABAWY. W DNIACH 21 I 22 LUTEGO ODBĘDĄ SIĘ OTWARTE LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO (W KAŻDEJ KLASIE OD 4 WZWYŻ, W KTÓREJ NA PLANIE SĄ DWIE GODZINY POLSKIEGO JEDNA PO DRUGIEJ). POKAŻMY DZIECIOM, ŻE MIMO IŻ NASZ JĘZYK JEST TRUDNY, TO MOŻNA SIĘ NIM BAWIĆ
MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE !!!
W OSTATNI WEEKEND GOŚCILIŚMY W NASZEJ SZKOLE ŚW. MIKOŁAJA. KAŻDA KLASA OTRZYMAŁA SŁODKIE NIESPODZIANKI, ZA KTÓRE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. WYJĄTKOWĄ ATRAKCJĄ BYŁO POJAWIENIE SIĘ MIKOŁAJÓW NA MOTORACH. NAROBILI SPORO HAŁASU, WRAŻENIA BYŁY NIESAMOWITE. POCZĘSTOWALI DZIECI CUKIERKAMI, POZOWALI DO ZDJĘĆ I UROCZYSTEJ KAWALKADZIE WYJECHALI ZE SZKOLNEGO PARKINGU.
WIĘCEJ INFORMACJI, ZDJĘĆ I FILMIKÓW Z TYCH DWÓCH DNI NA SZKOLNYM FACEBOOKU ORAZ NA NASZYM NOWYM KANALE NA YOU TUBE :
https://www.youtube.com/channel/UC4SstLUAanKENkz9ccQEv3w

WIZYTA PISARKI W NASZEJ SZKOLE !!!
W ostatni weekend gościliśmy w naszej szkole fantastyczne Panie. Dziękujemy Pani Magdalenie Witkiewicz za cudowne spotkania autorskie z uczniami. Mamy nadzieje, ze podobało się Pani u nas :))) Dziękujemy także Pani dr Annie Jarmołowskiej za niezwykle cenne i potrzebne konsultacje psychologiczne. Zawsze będą Panie u nas mile widziane, więc zapraszamy już teraz.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W OSTATNI WEEKEND OBCHODZILIŚMY W NASZEJ SZKOLE KOLEJNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. PIĘKNA GAZETKĘ UPAMIETNIAJĄCĄ TO WAŻNE WYDARZENIE PRZYGOTOWAŁ PAN RAFAŁ BARSZCZ- NAUCZYCIEL WOP-U. LEKCJE W TYCH DNIACH WIĄZAŁY SIĘ TAKŻE Z OWĄ TEMATYKĄ , A NASI DRUGOKLASIŚCI UCZYLI SIĘ PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH.
LEGITYMACJE SZKOLNE
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O WYDANIE LEGITYMACJI LUB LEGITYMACJI JUŻ WYDANYCH DO PODBICIA MINĄŁ. KAŻDEGO ROKU WNIOSKI TE PRZYJMOWANE SĄ DO KOŃCA PAŻDZIERNIKA.

DYREKCJA SZKOŁY
ZAJĘCIA SPORTOWE
DRODZY RODZICE !!!

INFORMUJEMY, ŻE NASTĄPIŁA ZMIANA NA STANOWISKU NAUCZYCIELA PROWADZĄCEGO ZAJĘCIA SPORTOWE. PAN PAWEŁ GIELNIOWSKI JEST MAGISTREM WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I POSIADA WSZYSTKIE WYMAGANE KWALIFIKACJE. MAMY NADZIEJĘ, ŻE JEGO WSPÓŁPRACA Z DZIEĆMI ORAZ PAŃSTWEM BĘDZIE BARDZO OWOCNA.

DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE
Drodzy Rodzice!!!

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym. Aby usprawnić pracę szkoły i zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom
Prosimy o: - wjazd do szkoły od ul. Gardiner’s Hill pod górkę i w lewo w szkolną bramę, natomiast wyjazd z bramy w lewo. Nieprzestrzeganie tych zaleceń skutkowało będzie zamknięciem bramy wjazdowej i zakazem wjazdu na teren szkoły . - nieprzebywanie w czasie zajęć na terenie budynku szkolnego ze względów bezpieczeństwa. - przestrzeganie zakazu palenia na terenie wokół szkoły –wychodzimy za bramę wjazdową i zbieramy po sobie śmieci - pakowanie dzieciom na drugie śniadanie zdrowej żywności oraz niegazowanych napojów ( chipsy, popcorn, napoje energetyczne zabronione) - zgłoszenie ewentualnych alergii pokarmowych . - uregulowanie płatności za ubezpieczenie u wychowawcy – kwota 3 euro, oraz komitetu rodzicielskiego w kwocie 40 euro za dziecko ( pieniążki te przeznaczane są na bieżące funkcjonowanie szkoły oraz imprezy okazjonalne dla dzieci, nagrody itp.) u pani woźnej.
Przypominamy, że każdy rodzic ma obowiązek zapoznania się z regulaminem szkoły dostępnym na stronie www. Kontakt z kierownikiem szkoły możliwy jest: - osobiście ( w wyznaczonych godzinach dyżurów), telefonicznie ( poniedziałki i piątki od 10.00 do 17.00) oraz mailowo. W razie nieobecności dziecka w szkole prosimy o kontakt mailowy z nauczycielami w celu otrzymania materiału do nadrobienia oraz pracy domowej. W naszej szkole odbywały się będą zajęcia dodatkowe np. sport, matematyka, harcerstwo, zajęcia wyrównawcze i plastyczne - informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.polskaszkolawcork.pl lub na facebook-u Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork .
Dziękujemy i życzymy udanego wspólnego nowego roku szkolnego 

WAŻNE !!!
Przypominamy, iż na terenie należącym do szkoły (w tym również na parkingu i podjeździe) obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ PALENIA. Osoby nieprzestrzegające zakazu będą proszone o opuszczenie terenu szkoły i parkingu.
Palenie na terenie należącym do szkoły jest czynem karalnym.Za utrudnienia przepraszamy i bardzo prosimy o współpracę.
Kierownik i Grono Pedagogiczne.
WAŻNE !!!
Świadectwa szkolne wydawane przez szkoły społeczne i Szkolne Punkty Konsultacyjne NIE są podstawą do przyjęcia lub odmowy przyjęcia dziecka do szkoły w Polsce.
Uczniowie Polscy przebywający za granicą spełniają obowiązek szkolny i obowiązek nauki w szkołach w krajach pobytu. Zgodnie z § 19 ust. 1 pkt 3 i ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r. Nr 26, poz. 232, z poźn. zm.) każdego ucznia przybywającego lub powracającego z zagranicy przyjmuje się do szkoły w Polsce na podstawie:
1. Świadectwa (zaświadczenia) wydanego przez szkołę za granicą, w której uczeń realizował obowiązek szkolny oraz ew. ostatniego świadectwa wydanego w Polsce,
2. Sumy lat nauki szkolnej ucznia.
Jednocześnie, różnice programowe z zajęć lekcyjnych realizowanych w klasie, do której uczeń przechodzi są uzupełniane na warunkach ustalonych przez nauczycieli prowadzących dane zajęcia.
DOJAZD DO SZKOŁY !!!
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

Z UWAGI NA BEZPIECZEŃSTWO I SPRAWNĄ KOMUNIKACJĘ NA TERENIE SZKOŁY I W BEZPOŚREDNIM JEJ OTOCZENIU PROSIMY O DOSTOSOWANIE SIĘ DO NASTĘPUJĄCYCH WYTYCZNYCH:

1. WJEŻDŻAMY DO SZKOŁY ULICĄ GARDINER'S HILL I SKRĘCAJĄC W LEWO WJEŻDŻAMY W BRAMĘ.
2. WYJEŻDŻAJĄC Z TERENU SZKOŁY PO WYJEŹDZIE Z BRAMY SKRĘCAMY W LEWO.

PONIŻSZA MAPKA ILUSTRUJE TE WYTYCZNE I TYM Z PAŃSTWA, KTÓRZY NIE ZNAJĄ OKOLIC SZKOŁY POKAZUJE MOŻLIWY OBJAZD.
ZASTOSOWANIE SIĘ DO TYCH ZALECEŃ UŁATWI SPRAWNY WJAZD I WYJAZD NAM WSZYSTKIM.
PROSIMY TAKŻE O ROZSĄDNE PARKOWANIE NA TERENIE SZKOŁY.
Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE JEŚLI RODZICE NIE DOSTOSUJĄ SIĘ DO WSKAZANYCH KIERUNKÓW JAZDY, BRAMA WJAZDOWA ZOSTANIE ZAMKNIĘTA I WJAZD NA TEREN SZKOŁY BĘDZIE NIEMOŻLIWY.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPÓŁPRACĘ :)
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Znajdź nas na Facebooku

Blog Polskiej Szkoły w Cork
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

22/02/2015 12:25
Witam serdecznie Bardzo prosze o zadania z j.polskiego i historii z dnia dzisiejszego oraz z 15.02 dla klasy 4c. Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam. Smile

21/02/2015 09:09
czy kl 4b zaczyna dziś lekcje normalnie czy od 11 do 13 ? bo nic na stonce nie ma o innych godzinach zajęć, a moj syn twierdzi ze 11-13

20/02/2015 16:49
czy jutro tj.21-y zajęcia dla kl.I odbywają się normalnie wg. planu

17/02/2015 22:43
Rodzicom uczniów klas 1d i 3c przypominam o zebraniu w niedzielę, 22 lutego.

13/02/2015 00:20
Prosze o zadanie domowe dla klasy 5 A z soboty.

12/02/2015 22:17
czyli wszystkie klasy z soboty zaczynaja o 9 rano ?

02/01/2015 20:53
weekend 3-4 wolne Grin

01/01/2015 14:58
Czy dzieci wracaja do szkoly w ten weekend 3-4 stycznia, czy dopiero 10-11?

18/12/2014 15:45
witam, czy w niedziele lekcje odbywaja sie w stałych godzinach?

10/12/2014 22:37
proszę o pracę domową dla 4c z języka polskiego

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 1
AntonioSed

· Łącznie użytkowników: 103,719
· Najnowszy użytkownik: KRISTOFpartners ksiegarnia renatka together duszpasterstwo Polska Ambasada w Dublinie saba Flash not detected saba
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,924,000 Unikalnych wizyt