Listopad 01 2014 02:34:04

Witamy na stronie Polskiej Szkoły w Cork

Aby w pełni korzystać z serwisu Polskiej Szkoły w Cork musisz się zalogować korzystając z panelu logowania po prawej stronie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj.

Użytkowników poprzedniej wersji strony prosimy o ponowne zarejestrowanie się przy uzyciu nowego hasła

Zapraszamy

main photo

'Kultywujmy język ojczysty, aby nie przepadł gdzieś daleko, a nasze potomstwo nie zapomniało gdzie są jego korzenie...'

ZAJĘCIA SPORTOWE
DRODZY RODZICE !!!

INFORMUJEMY, ŻE NASTĄPIŁA ZMIANA NA STANOWISKU NAUCZYCIELA PROWADZĄCEGO ZAJĘCIA SPORTOWE. PAN PAWEŁ GIELNIOWSKI JEST MAGISTREM WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I POSIADA WSZYSTKIE WYMAGANE KWALIFIKACJE. MAMY NADZIEJĘ, ŻE JEGO WSPÓŁPRACA Z DZIEĆMI ORAZ PAŃSTWEM BĘDZIE BARDZO OWOCNA.

DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE
ZAPRASZAMY DO KONKURSU :)))
ZAJĘCIA Z MATEMATYKI !!!
WSZYSTKICH, KTÓRZY ZAPISALI SIĘ NA DODATKOWE ZAJĘCIA Z MATEMATYKI INFORMUJEMY, ŻE Z POWODU ZBYT MAŁEJ ILOŚCI CHĘTNYCH W TYM ROKU SZKOLNYM LEKCJE MATEMATYKI NIE BĘDĄ SIĘ ODBYWAŁY.

ZAPRASZAMY !!!
SPOTKANIA DLA MATURZYSTÓW ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDĄ SOBOTĘ O OGODZINIE 14.30.
NAUCZYCIELEM PROWADZĄCYM GRUPĘ JEST PANI EDYTA BAKUŁA.


Drodzy Rodzice!!!

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym. Aby usprawnić pracę szkoły i zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom
Prosimy o: - wjazd do szkoły od ul. Gardiner’s Hill pod górkę i w lewo w szkolną bramę, natomiast wyjazd z bramy w lewo. Nieprzestrzeganie tych zaleceń skutkowało będzie zamknięciem bramy wjazdowej i zakazem wjazdu na teren szkoły . - nieprzebywanie w czasie zajęć na terenie budynku szkolnego ze względów bezpieczeństwa. - przestrzeganie zakazu palenia na terenie wokół szkoły –wychodzimy za bramę wjazdową i zbieramy po sobie śmieci - pakowanie dzieciom na drugie śniadanie zdrowej żywności oraz niegazowanych napojów ( chipsy, popcorn, napoje energetyczne zabronione) - zgłoszenie ewentualnych alergii pokarmowych . - uregulowanie płatności za ubezpieczenie u wychowawcy – kwota 3 euro, oraz komitetu rodzicielskiego w kwocie 40 euro za dziecko ( pieniążki te przeznaczane są na bieżące funkcjonowanie szkoły oraz imprezy okazjonalne dla dzieci, nagrody itp.) u pani woźnej.
Przypominamy, że każdy rodzic ma obowiązek zapoznania się z regulaminem szkoły dostępnym na stronie www. Kontakt z kierownikiem szkoły możliwy jest: - osobiście ( w wyznaczonych godzinach dyżurów), telefonicznie ( poniedziałki i piątki od 10.00 do 17.00) oraz mailowo. W razie nieobecności dziecka w szkole prosimy o kontakt mailowy z nauczycielami w celu otrzymania materiału do nadrobienia oraz pracy domowej. W naszej szkole odbywały się będą zajęcia dodatkowe np. sport, matematyka, harcerstwo, zajęcia wyrównawcze i plastyczne - informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.polskaszkolawcork.pl lub na facebook-u Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork .
Dziękujemy i życzymy udanego wspólnego nowego roku szkolnego 

UWAGA RODZICE !!!
JEŚLI WŚRÓD PAŃSTWA SĄ RODZICE NASZYCH , KTÓRZY CHCIELIBY ZAPISAĆ DZIECKO NA ZAJĘCIA SPORTOWE, PROSIMY, ABY DOKONALI TEGO W NAJBLIŻSZY WEEKEND. GRUPY, KTÓRE NIE OSIĄGNĄ MINIMUM 8 OSÓB BĘDĄ ZLIKWIDOWANE.

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH PRZYJEŻDŻAJĄCYCH DO SZKOŁY SAMOCHODAMI O ROZSĄDNE PARKOWANIE I NIE ZASTAWIANIE PRZEJAZDU INNYM UŻYTKOWNIKOM.
W OSTATNI WEEKEND POZOSTAWIALI PAŃSTWO AUTA NA DŁUGO W MIEJSCACH, KTÓRE UNIEMOŻLIWIAŁY WJAZD I WYJAZD. MYŚLMY PRZEDE WSZYSTKIM O BEZPIECZEŃSTWIE NASZYCH DZIECI !!!
BLISKIE SPOTKANIA Z KULTURĄ
ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH BLISKIMI SPOTKANIAMI Z KULTURĄ.

ZAJĘCIA 6 I 7 WRZEŚNIA
GRUPY ZERÓWKOWE ZAPRASZAMY WG PLANU:

OA- SOBOTA 8.30-10.45
OB- SOBOTA 11.00-13.15
OC- SOBOTA 13.30-15.45


OD- NIEDZIELA 9.00-11.15
OE- NIEDZIELA 13.30-15.45


PROSIMY O PRZYPROWADZENIE DZIECI NA 5 MIN PRZED ROZPOCZĘCIEM ZAJĘĆ DO WEJŚCIA BOCZNEGO ( ZA PODJAZDEM W LEWO PRZED BUDYNKIEM SZKOŁY).

DO ZOBACZENIA :)
PLAN DODATKOWYCH ZAJĘĆ SPORTOWYCH
WAŻNE !!!
Przypominamy, iż na terenie należącym do szkoły (w tym również na parkingu i podjeździe) obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ PALENIA. Osoby nieprzestrzegające zakazu będą proszone o opuszczenie terenu szkoły i parkingu.
Palenie na terenie należącym do szkoły jest czynem karalnym.Za utrudnienia przepraszamy i bardzo prosimy o współpracę.
Kierownik i Grono Pedagogiczne.
WAŻNE !!!
Świadectwa szkolne wydawane przez szkoły społeczne i Szkolne Punkty Konsultacyjne NIE są podstawą do przyjęcia lub odmowy przyjęcia dziecka do szkoły w Polsce.
Uczniowie Polscy przebywający za granicą spełniają obowiązek szkolny i obowiązek nauki w szkołach w krajach pobytu. Zgodnie z § 19 ust. 1 pkt 3 i ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r. Nr 26, poz. 232, z poźn. zm.) każdego ucznia przybywającego lub powracającego z zagranicy przyjmuje się do szkoły w Polsce na podstawie:
1. Świadectwa (zaświadczenia) wydanego przez szkołę za granicą, w której uczeń realizował obowiązek szkolny oraz ew. ostatniego świadectwa wydanego w Polsce,
2. Sumy lat nauki szkolnej ucznia.
Jednocześnie, różnice programowe z zajęć lekcyjnych realizowanych w klasie, do której uczeń przechodzi są uzupełniane na warunkach ustalonych przez nauczycieli prowadzących dane zajęcia.
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Znajdź nas na Facebooku

Blog Polskiej Szkoły w Cork
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

28/10/2014 14:25
witam. sportowe zajecia dla zerowek prowadzi obecnie inny nauczyciel - mezczyzna, nie pani Anna Grimes. prosze o podanie godnosci tego Pana zebysmy wiedzieli z kim cwicza nasze dzieci. dziekuje i pozd

25/10/2014 18:25
Gdzie moge znalezc jakiekolwiek inf na temat wydawania legitymacji szkolnej?

25/10/2014 11:06
Witam.mam pytanie.Na ktora godzine maja dzis przyjechac pierwszoklasici?Dz
iekuje.

24/10/2014 13:34
Wszystkie wole dni są zaznaczone w zakładce"sprawy organizacyjne "u góry po lewej stronie w kalendarzu zajęć.

23/10/2014 22:49
Witam.Chciałabym zapytać, czy szkoła organizuje imprezy dla dzieci,np: bal halloween czy Mikołajki? Czy znajdę gdzieś informacje dotyczące dni wolnych od zajęć? Dziękuję i pozdrawiam.

23/10/2014 21:14
Podpisane zdjęcia dziecka do wyrobienia legitymacji trzeba oddać w szkole u Pani Sylwi. (Nie jestem pewna ale chyba tylko do konca miesiaca-czyli zostal ostatni weekend .

23/10/2014 20:45
Gdzie mogę pobrać formularz do pobrania na legitymację szkolną?Dzięki

21/10/2014 23:08
proszę do mnie napisać maila to wyślę zadanie Wink

21/10/2014 11:40
Dzien dobry prosze mi podac zadanie domowe klasy 2b i co robily w kartach pracy 18.10 w sobote

19/10/2014 15:12
Dzisiejsze ślubowanie pierwszoklasistów było super.Postarały się zarówno Panie nauczycielki i uczniowie. Niestety ogromnie nas zaniepokoił fakt, iż w wierszu pt."Katechizm polskiego dziecka"

Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 103,673
· Najnowszy użytkownik: leszekgosiapartners together duszpasterstwo Polska Ambasada w Dublinie saba Flash not detected saba
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,768,847 Unikalnych wizyt